Poniedziałek, 2017-11-20

Imieniny: Anatola, Edyty

Spotkanie z autorem

09.10.2017 r . odbyło się spotkanie autorskie z Marcinem Brykczyńskim.

Pan Marcin opowiadał dzieciom o swojej twórczości oraz prezentował napisane przez siebie książeczki. Bez najmniejszego skrępowania odpowiadał na pytania dotyczące zarówno swojej twórczości, jak i życia prywatnego. Po spotkaniu można było kupić książki, w których autor umieszczał pamiątkowe autografy z dedykacją. Spotkanie upłynęło w niezwykle miłej i sympatycznej atmosferze.

Marcin Brykczyński z wykształcenia jest ekonomistą, z zamiłowania poetą, mistrzem słowa. Przez kilka lat pisał scenariusze reklam telewizyjnych i radiowych. Współpracuje z agencjami reklamowymi, pisze teksty okolicznościowe, bawi i uczy. Autor licznych wierszy i opowiadań dla dzieci, m.in.: Czarno na białym, Olaboga, lewa noga!, Ni pies ni wydra. Tłumacz. Laureat wielu nagród: Polskiego Towarzystwa Wydawców Książek, Polskie Sekcji IBBY, Fundacji Świat Dziecka. Jego książka Biały niedźwiedź /Czarna krowa została wpisana na Honorową Listę IBBY.