Wtorek, 2018-09-25

Imieniny: Aureli, Kamila

• Odwiedziny: 1011926

Owoce w szkole

Nasza szkoła uczestniczy w programie finansowanym ze środków Unii Europejskiej „Owoce w szkole”. Głównym celem programu jest trwała zmiana nawyków żywieniowych dzieci poprzez zwiększenie udziału owoców i warzyw w ich codziennej diecie. Program ma zachęcić dzieci do spożywania większych ilości owoców i warzyw a tym samym przyczynić się do ukształtowania dobrych nawyków żywieniowych, które będą utrzymywały się w latach późniejszych.

Aby skutecznie realizować główne cele programu, dzieci w szkołach otrzymują wybrane owoce i warzywa nieodpłatnie, jak również uczestniczą w działach towarzyszących o charakterze edukacyjnym związanym ze zdrowym odżywianiem, a w szczególności promujących spożywanie owoców i warzyw. Realizacja działań edukacyjnych jest kluczowa dla powodzenia programu, ponieważ samo udostępnienie owoców i warzyw nie jest wystarczającym narzędziem mogącym zapewnić zmianę sposobu odżywiania dzieci.

Program skierowany jest do uczniów klas I-III szkół podstawowych. Dzieci otrzymują kilka razy w tygodniu porcje owocowo-warzywne, które spożywają w szkole. Dzieciom udostępnia się:

• świeże owoce,

• świeże warzywa,

• soki owocowe, warzywne oraz owocowo – warzywne.

Więcej informacji o programie na stronie internetowej http://owocewszkole.org/