• Odwiedziło nas: 2044486
  2. Kącik historyka

Kącik historyka

Autorem zakładki jest p. Dyrektor Beata Kawicka.

Nasza szkoła może pochwalić się pamiątkami po przedwojennych mieszkańcach wsi Parchów i Pogorzeliska. W szkolnych zbiorach znajdują się zdjęcia, dokumenty, tablica do wozu konnego, naczynia, tabliczka na drzwi, świecznik, pęk kluczy. Cennym eksponatem jest również stara, zabytkowa szafa pełniąca funkcję gabloty, w której przechowujemy nasze cenne eksponaty.

Pamiętamy również o naszych korzeniach. W większości nasi przodkowie pochodzą z Kresów – Tuligłowy, Gródek Jagielloński, Komarno, Stanisławów, Buczacz. Gromadzimy pamiątki z dawnych lat – świadectwa, dokumenty, odznaczenia, mapy i eksponujemy je na szkolnej tablicy.

Celem powstania zakładki jest również przezentowanie wycieczek szkolnych, w których wystąpił wątek historyczny, który będziemy utrwalać w naszej galerii.

Linki:

Wrota wiedzy - historia

Znasz ciekawe strony do nauki historii na poziomie szkoły podstawowej?.
Poczta szkolna - w polu nick wpisz: kącik historyka.