• Odwiedziło nas: 2041447
  2. Sport w szkole

Sport w szkole

Autorami zakładki są: p. Alicja Perzanowska i p. Ewelina Żmiejewska.

„Żyj z pasją i zdrowo...na sportowo”

Sport w rozwoju dziecka - dlaczego jest tak ważny?

Lista korzyści płynących z uprawiania sportu i aktywności fizycznej jest długa. Zaangażowane w ćwiczenia ruchowe dzieci rzadziej zmagają się z otyłością i chorobami układu krążenia. Mają lepszą kondycję i koordynację ruchową, a ponadto lepiej sypiają i łatwiej im skupiać uwagę. Sport pomaga im również rozwijać umiejętności społeczne i skutecznie przeciwdziała spadkom nastroju. Zaszczepione w dzieciństwie zainteresowanie sportem procentuje w starszym wieku i dlatego warto dołożyć starań, by dziecko było aktywne fizycznie.

Sport wyrabia wiele cech charakteru, uczy odpowiedzialności. Aby coś osiągnąć musimy robić to systematycznie, wytrwale i konsekwentnie dążyć do postawionego sobie celu.