• Odwiedziło nas: 2041229
  2. Styczeń

„Ostatnia Ławka”

Gorące tematy w gazetce szkolnej

Napisz na pocztę szkolną co sądzisz o pomyśle wycofania sprawdzianu szóstoklasisty ze szkół. Poprawne odpowiedzi zamieścimy w styczniowym wydaniu gazetki szkolonej „Ostatnia Ławka”. Odpowiedź możesz wysłać jawnie lub anonimowo. Zyskujesz 1 punkt w konkursie „Aktywny na stronie”.

Odpowiedzi całej społeczności szkolnej:

- Administrator strony: Wydaje się to dobrym pomysłem. Nie będzie pogoni za wynikiem. Nauczyciel będzie mógł się zająć innymi sprawami, np. konkursami, ciekawszymi lekcjami, na które nie zawsze był czas, bowiem na pierwszym miejscu zawsze był sprawdzian.

- Myślę, że to dobry pomysł, ponieważ testy powinny się zaczynać od gimnazjum.

- Weronika Stodółka: Tak, ponieważ każdy i tak dostanie się do gimnazjum, a sprawdzian tylko niepotrzebnie stresuje dzieci.

- Kacper Nietopiel: Uważam, ze to jest dobry pomysł, ale w gimnazjum powinien już się odbywać.

- Bardzo dobry pomysł. Ten egzamin kosztuje budżet państwa bardzo dużo. Gimnazjum jest obowiązkowe, musi wszystkich przyjąć. Zbędna biurokracja.

- W pełni popieram pomysł Ministerstwa Edukacji Narodowej. Przez ten sprawdzian nauczyciele w ogóle nie mogą się skupić na rozwijaniu zainteresowań uczniów.

- Jestem za tym, żeby wycofać sprawdzian szóstoklasisty, który jest dla ucznia stresujący, a dla nauczyciela zbędnym czasem.

- Sprawdzian szóstoklasisty sprawił, że nauczyciele zaczęli uczyć „pod test”, coraz rzadziej organizowali ciekawe lekcje, zabawowe z uwzględnieniem metod poszukujących i problemowych.

- Wewnętrzne badania edukacyjne poprzedzające sprawdzian to dodatkowy problem: testowanie, wpisywanie wyników do tabelek, analiza, raporty... ten czas można wykorzystać bardziej efektywnie z korzyścią dla ucznia.

- To dobry pomysł. Lepiej, żeby uczniowie kończący podstawówkę w miejsce sprawdzianu szóstoklasisty pisali test sprawdzający poziom wiedzy na początku pierwszej klasy gimnazjum.

- Sprawdzian szóstkoklasisty powinien zostać zlikwidowany, ponieważ ten test o niczym nie decyduje i na pewno dzieci nie mają dzięki niemu większej wiedzy.

- Sprawdzian nie pełni ani funkcji selekcyjnej, ani rekrutacyjnej, a o wiedzy i umiejętnościach uczniów może świadczyć świadectwo.

- Dzieciom należy oszczędzać niepotrzebnych nerwów i stresu. Trzynastolatek to jeszcze wrażliwe dziecko. Piętnastolatek jest już silniejszy psychicznie, dlatego powinniśmy wrócić do starego systemu.

- Egzamin ten niczemu nie służy. Bez tego egzaminu nauczyciele przeprowadzają diagnozy co roku i one dają więcej informacji o uczniu niż ten egzamin. Co ważne nic nie kosztują budżetu, gdyż szkoła przeprowadza je samodzielnie.

Czy sprawdzian szóstoklasisty powinien byc wycofany ze szkół? Wyniki ankiety:

Tak - 14 głosów

Nie - 0 głosów

Nie mam zdania - 0 głosów

Czy to czego uczysz się w szkole przydaje Ci się w życiu?

Zdecydowanie tak - 80%

Raczej tak - 0%

Raczej nie - 0%

Zdecydowanie nie - 20%

Czy w naszej szkole są zajęcia pozalekcyjne, które Ciebie interesują?

Zdecydowanie tak -

Raczej tak - 60%

Raczej nie - 20%

Zdecydowanie nie - 20%

Jak często odwiedzasz naszą stronę?

Codziennie - 25%

Kilka razy w tygodniu - 0%

Raz w tygodniu - 0%

Gdy muszę coś znaleźć - 50%

Jestem tutaj pierwszy raz - 25%

Poczta szkolna - w polu nick wpisz: sonda.