Wtorek, 2024-04-16

Imieniny: Bernarda, Biruty

• Odwiedziło nas: 2038509
  2. Grudzień

Autorem zakładki jest p. Katarzyna Tobiś.

Zajęcia w ogrodzie

Dnia 12.12.2016 r. uczniowie uczęszczający na koło przyrodnicze, bawili się w ogrodzie rozwiązując zadania. Każdy uczestnik miał znaleźć ukrytą karteczkę z zadaniem i wykonać je.

Zadania były następujące :

• Znajdź drzewo dąb i stań koło niego? - Julia P.

• Znajdź pajęczynę w ogrodzie? - Kacper J.

• Jaką mamy teraz astronomiczną porę roku? - Kaja J.

• Znajdź dwa wyrazy na literę T? - Wiktoria R.

• Jakiego przyrządu użyjesz do obserwacji ptaków? - Kacper B.

• Znajdź dwie rzeczy na literę P? - Weronika S.

• Znajdź drzewo orzech włoski i stań koło niego? - Kuba R.

• Znajdź dwa wyrazy na literę D? - Emilia B.

• Wymień nazwy dwóch roślin znajdujących się w ogrodzie? - Joanna K.

Wszystkie pytania dotyczyły ogrodu i tego co znajduje się w nim lub w pobliżu niego. Uczniowie aktywnie brali udział w poszukiwaniu karteczek. Zadania wykonywali bardzo sprawnie, udzielając ciekawych odpowiedzi na znalezione przez siebie pytanie.

Konkurs „Szkolny kącik odpadowy”

Konkurs ZGZM, skierowany do społeczności szkół podstawowych z terenu ośmiu związkowych gmin. Celem konkursu jest edukacja społeczności szkół podstawowych w zakresie segregacji odpadów komunalnych i zachęcanie do prawidłowych zachowań dotyczących postępowania z odpadami, propagowanie działań proekologicznych itp. Przedmiotem konkursu jest zaprojektowanie i wykonanie pracy tj. kącika o tematyce odpadowej. Sposób i wykonanie techniką dowolną.

Szkolny koordynator projektu p. Katarzyna Tobiś wraz z grupą projektową:

• Igorem Chylińskim

• Zuzanną Samborską

• Wiktorią Rystwej

• Zuzanną Rolak

• Kacprem Januszko

zaprojektowała i wykonała pracę konkursową pt: „ Wybieg mody dla butelek”. W naszej pracy chcemy zwrócić szczególną uwagę na segregację butelek szklanych i plastikowych w obrębie:

– szkło bezbarwne

– szkło kolorowe

– butelki plastikowe

Zajęliśmy się tą frakcją odpadów, ponieważ chcemy zwrócić szczególną uwagę na szkło i plastik, który ma bardzo długi okres rozkładu, a przyczyniając się do jego segregacji , stwarzamy możliwość ponownego odzysku i przetworzenia go.

Katarzyna Tobiś

Znasz ciekawe strony do nauki przyrody na poziomie szkoły podstawowej?.
Poczta szkolna - w polu nick wpisz: tajemnice przyrody.