• Odwiedziło nas: 2041233

Zagadki

Zagadki dla dzieci

Zagadki tekstowe

W pewnym sklepie sprzedawano owoce na sztuki. Wszystkie owoce tego samego gatunku, np. jabłka, kosztowały w tym sklepie po tyle samo. Pierwszy klient kupił trzy jabłka i gruszkę i zapłacił 5 zł. Następny kupił trzy gruszki i zapłacił 6 zł. Ile w tym sklepie kosztowało jabłko, a ile gruszka?

Zagadki przysłane przez uczniów:

Urodziny Marka, Stefka, Felka i Michała przypadają w następujące dni (kolejność przypadkowa): 23 czerwca, 7 stycznia, 8 stycznia, 8 grudnia. Marek i Michał urodzili się w tym samym miesiącu. Michał i Felek urodzili się tego samego dnia miesiąca. Podaj dzień i miesiąc urodzin każdego chłopca.

Wyślij rozwiązanie którejś zagadki lub nową zagadkę, a otrzymasz 1 punkt do konkursu „Aktywny na stronie”. Poczta szkolna, w polu nick wpisz: zagadki tekstowe.