• Odwiedziło nas: 2044117

Plakaty komputerowe

Plakaty profilaktyczne

W tej zakładce będziemy umieszczać plakaty wykonane techniką komputerową o szeroko rozumianej profilaktyce, które będziemy wykonywać na zajęciach z informatyki.

Jem zdrowo - plakat w pozytywny sposób zachęcający do zdrowego jedzenia. Podpowiada, które produkty spożywcze są zdrowe (np. warzywa, owoce, soki, pieczywo pełnoziarniste, ryby), a które nie (np. chipsy, słodycze, cola, alkohol, frytki).

Stop napojom energetycznym plakat, który porusza problem picia napojów energetycznych. Zachęcający do picia pożywnych soków owocowych.

Cyberprzemoc? Nie lajkuję – plakat, który przedstawia cyberprzemoc jako: nękanie, straszenie, szantażowanie, ośmieszanie lub kompromitowanie w internecie.

Moja szkoła uczy tolerancji – plakat, który uświadamia uczniom, jak ważna jest tolerancja. Szanowanie czyichś poglądów, koloru skóry czy niepełnosprawności.

Wykluczenie to też przemoc – plakat profilaktyczny, który pokazuje, ze wykluczenie, marginalizacja, odrzucenie z kręgu kolegów czy koleżanek to również przemoc.

„Jesteśmy kochającą się rodziną” – plakat , który zwraca uwagę na to, jak alkoholizm wpływa na relacje z rodziną. Przypominający, że alkoholizm w rodzinie zawsze oznacza przemoc domową (fizyczną i psychiczną).

Alkohol szkodzi zdrowiu – plakat, który tłumaczy negatywny wpływ alkoholu na organizm człowieka. Podpowiada, że doskonałą alternatywą dla picia alkoholu są nauka, zabawa i sport.

Dopalacze plakat, który uzmysławia, że dopalacze, jak wszystkie narkotyki, są groźne dla zdrowia i życia młodzieży.

Możesz także wykonać taki plakat w domu i wysłać na skrzynkę administratora strony: karamucki@op.pl. Co zyskujesz? 1 punkt w konkursie „Aktywny na stronie”.