Niedziela, 2018-12-16

Imieniny: Albiny, Sebastiana

Jesteś tutaj: Start / Głos Katechety

Głos Katechety

Autorem zakładki jest p. Renata Rolak.

ERM - kim jesteśmy ?

• Jesteśmy międzynarodową wspólnotą dzieci i młodzieży, która pragnie poznawać Chrystusa ukrytego w Eucharystii.

• Stajemy się prawdziwymi chrześcijanami dzięki głębokiej więzi z Jezusem - Hostią.

• Źródłem naszego życia, naszej nadziei i radości jest Eucharystia. Czerpiemy z niej światło i moc, by wnosić pokój do naszych domów, szkół i przyjaźni.

• Uczymy się wzrastać w miłości oraz kochać ludzi tak, jak Bóg nas umiłował.

• Owocami naszej relacji z Chrystusem dzielimy się z tymi, których On stawia na naszej drodze.

• Jako młodzi uczniowie Jezusa budujemy swoje życie na silnym fundamencie, jakim jest Słowo Boże.

• Idziemy w świat z uśmiechem na twarzy, by otwierać innym drogę do Boga, który nadaje sens i piękno naszemu życiu.

Cele Eucharystycznego Ruchu Młodych:

• Wdrażać dzieci do czynnego udziału we Mszy św. oraz innych form kultu Eucharystii;

• Ukazać Jezusa Eucharystycznego jako Przyjaciela;

• Rozbudzić w dziecku pragnienie modlitwy i nauczyć różnych jej form;

• Rozwijać postawy eucharystyczne: współofiarowania, postawę wobec Słowa Bożego, postawę jedności i miłości oraz wdzięczności;

• Uczyć dzieci systematycznej pracy nad sobą;

• Pogłębiać więź dzieci z Kościołem i zaprawiać do apostolstwa.