Wyszukiwarka

Wyszukiwarka

Kalendarium

Piątek, 2019-01-18

Imieniny: Beatrycze, Małgorzaty

Statystyki

  • Odwiedziny: 1062294
  • Do końca roku: 347 dni
  • Do wakacji: 154 dni

Strefa videoPunkt Przedszkolny - Niedźwiadki część I

 Autorami zakładki są: p. K. Fijałkowska i p. Agnieszka Wandycz.

 

Rada klasowa rodziców:

- przewodnicząca

- zastępca

- skarbnik

 

08.11.2018 r. - Wykonywanie chmurek z waty według własnego pomysłu. Rysowanie przez wszystkie dzieci pokolei w rytm muzyki niebieskich kresek na białej kartce (od góry do dołu). Gdy cichnie muzyka każdy przechodzi o jedno miejsce w prawo. Przyklejanie zrobionych wcześniej chmurek na zapełnioną kartkę niebieskimi kreskami.

07.11.2018 r. - Zajęcia z księgą emocji- uważne słuchanie opowiadania, odnajdywanie obrazków pasujących do treści wiersza. Dekorujemy naszą salę barwami narodowymi - wykonywanie serduszek w barwach biało-czerwonych.

05.11.2018 r. - Niedźwiadki wspólnie z Wiewiórkami oglądały bajkę Bracia Grimm pt "Brat i siostra". Tego dnia dzieci wykonywały piękne flagi Polski przypominając sobie jakie ma ona barwy.

31.10.2018 r. - Dużo się bawimy, aby lepiej się poznać. Wykonujemy jesienne ślimaki.

30.10.2018 r. - Odpowiedzialni za pracę na konkurs to Aleksandra Stodółka i Michał Pańczyszyn. Dzieci starannie wykonały wykorzystując różne techniki. W ramach wykonanej pracy,  otrzymali drobny upominek od całej grupy.

29.10.2018 r. - Wykonujemy pracę plastyczną na konkurs przez Wrocławskie Przedszkole pt.  "Czerwień to miłość, biel serce czyste - piękne są nasze barwy ojczyste". A także ozdabiamy jarzębinki.

26.10.2018 r. - Czujemy się,jak w teatrze- odtwarzanie roli za pomocą zrobionych dzień wcześniej pacynek.

25.10.2018 r. - Tworzymy własną kukiełkę

24.10.2018 r. - Zajęcia o emocjach - układanie historyjki obrazkowej do opowiadania. Wykorzystanie księgi emocji. Tworzymy jesienne latawce za pomocą plasteliny.

23.10.2018 r. - poznajemy nową technikę malowania za pomocą połówek ziemniaków. "Jesienne kolory, czyli jak powstaje kolor pomarańczowy?"

22.10.2018 r. - Utrwalamy znajomość kształtów, kolorów. Nauka z szarfami.

19.10.2018 r. - Łączymy ze sobą pocięte na cztery części liście. Ćwiczymy naklejanie na kartkę złożonych elementów.

18.10.2018 r. - Kto to jest artysta? Czujemy się artystami. Wykonujemy pracę plastyczną w parach- wiemy jak poprawnie współpracować.

11.10.2018 r. - urodziny Ani.

10.10.2018 r. - Uczymy się dostosować ubiór do pogody. Segregujemy ubrania na każdą porę roku. Odwiedzamy Remizę Straży Pożarnej w Parchowie. Poznajemy pracę strażaków oraz sprzęt ratowniczy.

09.10.2018 r. - Wspólne się bawimy, zbieramy liście. Ozdabiamy parasolki.

08.10.2018 r. - Dlaczego musimy jeść różne potrawy? Poznajemy piramidę zdrowia.

04.10.2018 r.- Poznajemy jesienne drzewa, ich owoce. Utrwalamy liczenie w zakresie 5. Określamy kształt, kolory uzbieranych owoców. Uczymy się współdziałać w grupie.

02.10.2018 r.- Dzień smaków. Mały eksperyment - zamykamy oczy i próbujemy wybranych owoców.

01.10.2018 r. - "W tym dniu szczególnym – września trzydziestego,
Witamy serdecznie chłopaka każdego.
Dzisiaj święto Wasze, dzień prezentów, życzeń,
Innych przyjemności już nawet nie zliczę!"
  W naszym przedszkolu to święto obchodziliśmy 01.10.2018 r. , ponieważ 30.09.2018 r. wypadł w niedzielę.
Były życzenia, zabawy, drobne upominki. Chłopcy w tym dniu poczuli się wyjątkowi.
Niedźwiadki poznały chustę animacyjną, która posłużyła do wielu ciekawych zabaw integrując wszystkich w grupie. Poznaliśmy zabawę dramową- robiliśmy zupę jarzynową, kosztowaliśmy ją. 

  28.09.2018 r. - Dbamy o porządek w sali. Utrwalamy mycie rąk przy piosence "Mydło lubi zabawę..." Wiemy, jak należy pomagać roślinom i zwierzętom.Wykonujemy zwierzaki z szyszek. Uczymy się wykorzystywać plastelinę do wykonania pracy plastycznej. Nazywamy nasze zwierzątka.

  27.09.2018 r. - Doskonalimy technikę mycia rąk. Utrwalamy zasady sprzątania zabawek w sali. Dbamy o nasze przedmioty. Utrwalamy poprawne segregowanie zabawek. Bawimy się razem w naszej sali. Utrwalamy kolory i kształty. Ćwiczymy malowanie farbkami z wykorzystaniem gąbki, łączenie obrazków i utrwalanie  przyklejania obrazków na kartkę.

  26.09.2018 r. - Dbam o higienę i zdrowie. Wiem, co jeść aby zdrowo rosnąć. Robimy mały eksperyment- zabawa z wodą,mydłem.Tworzymy pianę wodną.

  24.09.2018 r. Pierwsze jesienne prace. Uczymy się odrysowywać dłonie na kartkę,  trzymać nożyczki i wycinać nożyczkami.

  23.09.2018 r. - "Głowa, ramiona, kolana, pięty..." Do czego służą moje części ciała? Jesteśmy czyścioszkami. Potrafimy dbać o nasze ciało. Odrysowujemy sylwetkę Mateusza. Utrwalamy właściwe mycie rąk.

  21.09.2018 r. SPRZĄTANIE ŚWIATA - Tego dnia w przedszkolu zostały przeprowadzone zajęcia, które zainspirowały dzieci do działań mających na celu dbanie o nasze środowisko. Dzieci z zainteresowaniem i chęcią brały udział w rozmowie, odpowiadały na zadane pytania. Maluszki poznały kolory pojemników do których należy wrzucać posortowane odpady. Nie uczestniczyły w sprzątaniu "Naszej Ziemi", ale wykonywały prace plastyczne utrwalając poznane wiadomości i uczestniczyły w przedstawieniu zaprezentowanym przez uczniów szkoły podstawowej.

  20.09.2018. - ważny dzień dla naszych przedszkolaków. Wiewiórki (zerówka) i Niedźwiadki (maluszki) razem świetnie się ze sobą bawiły. Był to wyjątkowy dzień, bo to dzień PRZEDSZKOLAKA. "Jestem sobie przedszkolaczek nie grymaszę i nie płaczę. Na bębenku marsza gram. Ram, tam, tam, ram, tam, tam"... Kilka słów o powstaniu tego święta: Ogólnopolski Dzień Przedszkolaka powstał z inicjatywy dyrektorów łódzkich przedszkoli. Podczas pierwszych obchodów w 2010 roku, dzieci uczestniczące w festynie posadziły w parku pamiątkowe dęby i razem z władzami miasta wypuściły do nieba baloniki z marzeniami. W 2013 roku sejm przyjął uchwałę ustanawiającą 20 września Ogólnopolskim Dniem Przedszkolaka. Święto ma na celu popularyzację wychowania przedszkolnego i podkreślenie wagi edukacji przedszkolnej w rozwoju dzieci.
 Dla naszych dzielnych przedszkolaków czekało wiele zabaw, atrakcji przygotowanych przez panią Kornelię, panią Weronikę i panią Agnieszkę. W podziękowaniu za dzielność i udaną zabawę dzieci otrzymały medale oraz słodki upominek.

  19.09.2018 r. - "Po ulicach auta pędzą w różne strony, uważajcie, dzieci,na światło czerwone"...  Sygnalizator - utrwalamy kolor świateł  i ich znaczenie. Jesteśmy bezpieczni nie tylko w ruchu ulicznym. Wiemy, jak możemy bawić się bezpiecznie na placu zabaw.

  18.09.2018 r. - BEZPIECZNA DROGA DO PRZEDSZKOLA. Utrwalanie zasad bezpiecznego przechodzenia przez jezdnię.

  17.09.2018 r. - jestem wyjątkowy/a ,bo....wykonujemy medale za to, że pomagam mamie sprzątać, umiem układać zabawki... Odkrywamy nasze zdolności.

  14.09.2018 r. niedźwiadki opowiadały, gdzie spędzały tegoroczne wakacje. Poznały środki transportu. Wspólnie dzieliły je na lądowe, powietrzne i wodne. Rozmawialiśmy o bezpiecznym korzystaniu  z nich. Dzieci odgrywały rolę pasażerów w pociągu i świetnie się bawiły, a przy tym kolorowały farbkami rysunki. Nie zabrakło też czasu na dowolne zabawy, zabawy  w ogrodzie przedszkolnym i odpoczynku przy słuchaniu opowiadania "Lokomotywa".

   Dnia 13 września 2018 roku niedźwiadki poznały mapę Polski. Poznały znaczenie kolorów na mapie (istnienia morza, jezior i gór). Uczyły się odnaleźć naszą miejscowość. Układały puzzle, pokazując gdzie jest morze,a gdzie góry. Przy tym wspominały, gdzie spędziły wakacje. Wspólnie próbowaliśmy odnaleźć  te  miejsca na mapie. Określaliśmy co można robić nad morzem,a co w górach. Na koniec dzieci przyklejały na kartki ułożone puzzle oraz dopasowywały naklejki do obrazka morza lub gór.
  Nasz dzień nie kończył się tylko na powyższym temacie. Oprócz tego bawiliśmy się wspólnie, poznaliśmy magiczne pudełko, w którym znajdował się piasek.   Dzieci mogły go dotknąć, rozpoznać przedmioty znajdujące się wewnątrz. Określaliśmy ich wielkość, kolor,kształt. Były to między innymi łyżeczka, piłeczka, gwiazda, patyczek. Wspólnie poznaliśmy nasze zmysły i użyliśmy zmysł dotyku, aby zorientować się jaki ukryty jest przedmiot. 
                                                                                                mgr Kornelia Fijałkowska