Wyszukiwarka

Wyszukiwarka

Kalendarium

Piątek, 2019-01-18

Imieniny: Beatrycze, Małgorzaty

Statystyki

  • Odwiedziny: 1062323
  • Do końca roku: 347 dni
  • Do wakacji: 154 dni

Strefa videoJesteś tutaj: Start / Biblioteka szkolna

Biblioteka szkolna

Autorem zakładki jest p. Anna Łuczkowiec - Waśko.

 Biblioteka - dobre miejsce dla człowieka!

 

 

Biblioteka szkolna jest czynna:

czwartek 11.20 - 14.20

piątek 11.00 - 15.00

 


 

  Głównym celem działań biblioteki szkolnej i czytelni jest zaspokojenie potrzeb użytkowników z zastosowaniem różnorodnych form pracy. Stąd udostępnia się literaturę, czasopisma, pomoce multimedialne dla potrzeb samokształcenia uczniów i nauczycieli. Gromadzone są m.in. materiały z aktualnymi przepisami prawa oświatowego. Nauczycielom udostępnia się programy nauczania i podręczniki szkolne. Te ostatnie mogą także wypożyczyć uczniowie na cały rok.

  Pozyskiwane i gromadzone są referaty, teczki tematyczne, nowości wśród wydawnictw zwartych, zbiory specjalne. Uczniowie klas I – VI najchętniej czytają czasopisma udostępniane na miejscu. Ich bogaty wybór stał się możliwy dzięki zapoczątkowanej w roku szkolnym 2002/2003 akcji bibliotecznej pod hasłem BANK CZASOPISM – NUMERÓW JESZCZE AKTUALNYCH. Głównie uczniowie klas IV – VI podarowali swoje przeczytane już czasopisma atrakcyjne dla dzieci i młodzieży. Najczęściej pojawiające się tytuły to: „Kaczor Donald”, „Gigant”, „Komiksowo”, „Cyber Mycha”, „Gry”, „Click”, „Sims”, „BRAVOsport”, „Komputer Świat”.

 Ponadto udało się dokonać atrakcyjnych zakupów z funduszy przekazanych na rzecz biblioteki przez Radę Rodziców w wyniku szkolnych przedsięwzięć „Piknik Rodzinny” i „Piknik Jesienny”. Wiele darów biblioteka otrzymała po finale uroczystych obchodów 60-lecia naszej szkoły. Co roku powstaje grono stałych współpracowników biblioteki szkolnej, które wspomaga nauczyciela bibliotekarza w różnych działaniach. Czytelnicy z chęcią tworzą prace plastyczne i pozostawiają je w bibliotece. Dużą popularnością cieszą się również gry planszowe rozwijające spostrzegawczość i logiczne myślenie.