Wtorek, 2024-05-07

• Odwiedziło nas: 2049650
  2. Dyrekcja

Dyrektor Szkoły – mgr Beata Kawicka

Trzy pytania do Pani Dyrektor Beaty Kawickiej.

1. Jak długo jest pani pedagogiem? A jak długo dyrektorem szkoły?
-
Pedagogiem jestem 30 lat, a dyrektorem naszej szkoły 11 rok.

2. Co robi dyrektor szkoły i czy trudno być dyrektorem takiej szkoły jak nasza?
-
Dyrektor szkoły ma masę obowiązków. Pracuje nawet wtedy, kiedy uczniowie i nauczyciele mają wakacje. Właśnie wtedy organizuje pracę szkoły, jeśli potrzeba zatrudnia nowych nauczycieli, układa plan lekcji, sporządza plan pracy szkoły na cały rok. W trakcie roku szkolnego pilnuje, aby wszystko w szkole przebiegało zgodnie z tym planem. Obserwuje lekcje tzn. przygląda się pracy nauczycieli i uczniów na zajęciach i ocenia pracę nauczycieli. Przeprowadza i odpowiada za sprawdzian w klasie VI. Dyrektor odpowiada za dokumentację, musi sporządzać wiele sprawozdań, planów, gromadzić dokumentację dotyczącą przebiegu nauki każdego ucznia oraz przebiegu pracy każdego nauczyciela. Dyrektor zarządza również finansami szkoły: płaci rachunki, kupuje potrzebne rzeczy, przeprowadza remonty. Dba o to, aby w szkole były bezpieczne warunki do nauki. Uczestniczy w różnych szkoleniach, naradach i spotkaniach, aby ciągle doskonalić swoje umiejętności, poznawać nowe przepisy. Dyrektor szkoły uczestniczy również w uroczystościach szkolnych a także reprezentuje szkołę na zewnątrz. Współpracuje z rodzicami, instytucjami, organizacjami wspierającymi pracę szkoły.

3. Jakie jest Pani największe marzenie, jako Dyrektora Szkoły Podstawowej w Parchowie?
- Mam wiele marzeń dotyczących naszej szkoły. Nie wszystkie na dzień dzisiejszy są możliwe do zrealizowania. Cieszę się, że odkąd jestem dyrektorem udało już się przeprowadzić naprawdę wiele zmian. W każdym roku odbywają się remonty, powstają nowe pomieszczenia szkolne, szkoła zyskuje na wyglądzie wewnątrz i na zewnątrz budynków. Marzę o nowej pracowni komputerowej, boisku szkolnym, naprawie schodów i elewacji w budynku nr 3… .