• Odwiedziło nas: 2045625

Prawa i obowiązki - wzrokowcy

Uczeń ma obowiązek:

1. Poszanowania godności osobistej, dobrego imienia i własności pozostałych osób.

2. Przestrzegania zasady poszanowania cudzej godności w kontaktach z innymi ludźmi.

3. Uczestniczyć w uroczystościach szkolnych w stroju galowym.

4. Wykonać prace społeczno - użyteczne na rzecz klasy, szkoły i środowiska.

5. Uczestniczyć w życiu kulturowym klasy, szkoły i środowiska.

6. Brać aktywny udział w lekcji, przestrzegać ustalonych zasad i porządku w czasie lekcji, uzupełnić braki wynikające z absencji.

7. Starannego prowadzenia zeszytu przedmiotowego zgodnie z wymogami nauczyciela.

8. Starannego wykonywania prac domowych.

9. Dbać o bezpieczeństwo, ład i porządek na terenie szkoły i we wszystkich salach, w których przebywał na zajęciach.

10. Być punktualnym.

11. Zmieniać obuwie.

Uczeń ma prawo:

1. Do poszanowania swojej godności, swego dobrego imienia oraz swej własności osobistej ze strony wszystkich pozostałych.

2. Do rzetelnej i sprawiedliwej oceny swego zachowania, postępów w nauce lub oceny swej pracy przez nauczyciela.

3. Do co najwyżej jednej formy pisemnego sprawdzenia wiadomości w ciągu dnia (praca klasowa, sprawdzian wiadomości, test obejmujący dany dział nauczania).

4.Znać zakres materiału przewidzianego do kontroli .

5. Znać kryteria i zasady oceniania prac pisemnych i wypowiedzi ustnych.

6. Do opiniowania propozycji oceny zachowania swoich kolegów.

7. Do sprawiedliwości i jawności w ocenianiu.

8.Do zgłoszenia chęci poprawiania oceny i uwzględniania tej prośby przez nauczyciela w ustalonym przez niego terminie.

9. Uczeń powinien być powiadomiony z tygodniowym wyprzedzeniem o terminie pracy klasowej lub sprawdzianu.

10. Prosić o wytłumaczenie, jeśli czegoś nie rozumie.

11. Mieć inne zadanie.

12. Mówić, co myśli i czuje, pamiętając o tym, tym ,by nie obrażać innych.

13. Uczestniczyć po lekcjach w kołach zainteresowań wybranych przez siebie.

14. Za sukcesy w zawodach i konkursach w związanych z danym przedmiotem nauczyciel powinien podwyższyć ocenę na koniec roku, a za wzięcie udziału nauczyciel może podnieść ocenę.

15. Ustala się, że maksymalna ilość prac klasowych w ciągu tygodnia nie może przekraczać dwóch.

16. Kartkówka obejmuje maksymalnie 3 ostatnie tematy lekcyjne.

17. Czas oddawania prac pisemnych przez nauczyciela nie powinien być dłuższy niż dwa tygodnie.

18. Organizować w szkole w porozumieniu z dyrektorem i nauczycielem różnego rodzaju zabawy, gry i konkursy.